• Redukce váhy akupunkturou

 • Princip redukční kúry

  Redukční program je určen klientům, kteří hledají způsob jak snížit svoji tělesnou hmotnost. Specifická pro tento program je kombinace přesně vypracovaného vyváženého jídelníčku s aplikací ušní akupunktury, díky které celý program probíhá v ovzduší vnitřního uvolnění a vyrovnanosti. Program pro snižování nadváhy zahrnuje akupunkturu celého těla i ucha, změnu stravovacích návyků a psychoterapeutické ovlivnění.

  Akupunktura má účinek metabolický, kdy působí na rezervní tělesnou hmotu, v přemíře podmiňující obezitu. Dále účinek na centrální nervový systém, který potlačuje hlad, mimovolní nutkání k jídlu a snižuje práh pro vnímání sytosti. A nakonec akupunktura navozuje tělesnou a duševní rovnováhu při omezování kalorického příjmu a zvyšování energetického výdeje.

  Ušní akupunktura - pomáhá při regulaci metabolických dějů a při tlumení stresu. Představy, že by po napíchnutí jehliček do ucha někdo zhubnul bez dalšího snažení jsou již překonány. Jehly svým reflexním působením pouze odstraní stres z hladovění, z nemožnosti zajíst své každodenní problémy, utlumí sekreci žaludečních šťáv, zvýší práh pro navození stresu.

  Dietní plán – speciálně sestavený jídelníček

  Dietní režim je stanoven tak, aby byl příjem bílkovin, sacharidů a tuků vyvážený a tělo začalo redukovat hlavně tukovou tkáň ve prospěch svalů. Klient dostane základní redukční jídelníček, který mu bude vysvětlen jak z hlediska západních redukčních hodnot, tak z hlediska tradiční čínské medicíny. Naučí se vybírat zdravé a kvalitní potraviny, jejich skladbu a zároveň obdrží i časový stravovací plán. V tomto redukčním období je kontrolován naším nutričním terapeutem, který mu jídelníček může ještě upravit na míru (např. dle zdravotního stavu a preferencí).

  Psychoterapeutické ovlivnění se kombinuje s akupunkturou a spočívá v odstranění překážek hubnutí, při kterém je samozřejmostí, mimo jiné, omezení příjmu potravy.

  Délka kúry

  Kúra trvá většinou tři měsíce. Jde o deset základních návštěv. Strategie celé kúry brání tak zvanému „jojo efektu“. Vstupní návštěva trvá asi šedesát minut. Je spojená s podrobnými informacemi o průběhu kúry. Základní proceduru je možné doplnit formováním jednotlivých partií těla. 

  V průměru přichází klienti o 0,5 až 1 kg týdně.