• Kosmetická akupunktura

 • Co je kosmetická akupunktura?

  Kosmetická akupunktura je speciální oblast akupunktury, která se zaměřuje na zlepšení přirozeného vzhledu kůže. Tato akupunktura je rovněž známá jako akupunktura k omlazení obličeje. Je to efektivní alternativa západních zákroků jako je botox, kolagenové injekce atd.

  Ačkoliv je to běžně nazýváno kosmetická akupunktura, toto léčení /ošetření/ je část speciální oblasti Tradiční Čínské Medicíny /TCM/, která používá kombinaci akupunktury, Tuiny /akupresura prstem/, čínské bylinné medicíny a čínské dietní terapie, liší se od ostatních způsobů léčení tím, že všechna ošetření jsou specifická pro Vaši konstituci, založena na diagnóze TCM, kterou určuje tep, jazyk a diagnóza tváře.

  V Číně tato kosmetická akupunktura existuje již staletí a byla jednou se základních tajemství krásy bohatých a vlivných žen ve Starověké Číně. Je to zaznamenáno již z dob Sluneční dynastie před 800 lety. Nicméně, až do roku 1970 se této oblasti dostalo formálního uznání v moderní Číně.

  Kosmetická akupunktura je holistické ošetření, které je zaměřeno na vyzdvihování krásy z hloubky na povrch. Na rozdíl od ostatních ošetření obličeje, Vaše celkové zdraví je napraveno v průběhu ošetření a toto Vás zanechá nejen s pocitem mladosti, ale i s tím, že mladší vypadáte.

  Kosmetická akupunktura je jen zlomek ceny Botoxu, Kolagenu & Restylanových injekcí a je to především bezpečné, bez žádného zotavovacího času a léčení celého těla.

   

  Jak kosmetická akupunktura pracuje?

  Kosmetická akupunktura je část Tradiční Čínské Medicíny /TCM/. Techniky této akupunktury jsou již používány tisíce let. I když jsou tyto omlazovací ošetření lidově nazývány „kosmetická akupunktura“, je to kombinace TCM terapie jako je akupunktura, Čínská bylinná medicína, Tuina /akupresura/, vytahování a moxa /tak se nazývá dle TCM studium vzhledu v Číně/. Praví akupunkturisté používají výhradně TCM diagnózy.

  Používáním diagnóz TCM jako je tep, diagnóza jazyka a diagnóza obličeje a dále pak podrobnými otázkami se identifikuje a léčí nerovnováha orgánů v těle, která zapříčiňuje stárnutí a kožní nedostatky. Drobné a hluboké se na tváři ukazují v místech, kde je nerovnováha v těle. S léčbou nerovnováhy v pacientově těle se zlepšuje jeho zdraví. Zasunutím velmi tenké jehly, která je jen na jedno použití, do tváře a do těla pacienta, vzniká příjemný a relaxační pocit Qi energie. Jehly jsou na místě ponechány od 20 do 25 minut a poté jsou vytáhnuty. Tvář se masíruje a poté následuje na míru ušité ošetření vnějších projevů vnitřní nerovnováhy. Jehly jsou na těle zasunuty přímo do bodů, aby působily na nedokonalosti pleti a vnitřní nerovnováhu orgánů.

  Na těle existuje 14 hlavních meridiánů, které prochází bilaterálně od hlavy k prstu u nohy. Tyto kanály jsou přímo napojeny na vnitřní orgány těla. V TCM jsou všechny orgány vzájemně spojeny. Nedokonalost v jednom orgánu prochází celým tělem a později vytvoří nemoc. Těmito kanály cirkuluje krev a Qi energie, která prochází celým tělem. Akupunkturní body jsou umístěny na těchto kanálech a jsou vybrány dle individuální TCM diagnózy. Tyto body jsou vybrány, dle kanálů, kde je vnitřní nerovnováha. Zasunutím jehel do oslabených bodů, dochází ke stimulaci Qi a krve, aby dorazila do problémových částí těla tak, aby zmírnila příznaky bolesti. V této kosmetické akupunktuře jsou veškerá ošetření jedinečná, protože dva různí lidé nemají tytéž problémy, tak stejně, jak se liší DNA.

  Ošetření stimuluje produkci kolagenu a elastinu a zvyšuje proudění Qi a krve do tváře tak stejně, jako vyvažuje vnitřní orgány a stabilizuje vnitřní nedokonalosti. Pleť vypadá pevnější s lepším svalovým tonusem, zataženými póry a lepší barvou. Kosmetická akupunktura má ještě další bonus a to zlepšení lymfatické a krevní cirkulace a navození pocitu pohody.

  Kosmetická Čínská Bylinná medicína je rovněž předepisována na individuální kosmetické TCM diagnózy. Tato bylinná medicína je v souladu s předepsanou akupunkturou a pomáhá zmírnit příznaky nemoci. Bylinná medicína je používaná ve spojitosti s kosmetickou akupunkturou a tím pomáhá rychlým změnám v organismu. Když je čínská bylinná medicína kombinována s kosmetickou akupunkturou, výsledky jsou viditelné mnohem rychleji.

  Jediná odborná Tradiční Čínská Kosmetická Akupunktura & akademie bylinné medicíny v Evropě je Zen Ren Kosmetická Akupunktura s hlavními představiteli, kteří jsou akreditování TCM & provozovateli akupunktury- James O´Sullivan & Hung Tsui Ying. Mají bohatou praxi a široké zkušenosti z lektorské činnosti v této unikátní oblasti v Taiwanu, Japonsku a Číně. Navštěvují lektory na univerzitě Čínské medicíny v Pekingu a Zhejiangu.

  Kosmetická akupunktura obdržela skvělé recenze v médiích, byla prezentována také v televizních pořadech taktéž jako o ní byly napsány články ve specializovaných novinách.

   

  Kdo používá kosmetickou akupunkturu?

  Až donedávna byla tato kosmetická akupunktura držena v tajemství mezi hollywoodskou smetánkou.

  Ale toto se nyní změnilo díky známým osobnostem jako je Madonna, princ William, Cher, Angelina Jolie, Claudia Schiffer a Gwyneth Paltrow, kteří vyšli na povrch jako mluvčí této efektivní kosmetické akupunktury. V Irsku a v UK nyní existují speciální kliniky, které jsou založeny pouze na omlazení obličeje.

  Kosmetická agentura je používána čím dál více a to především takovými lidmi, kteří svůj vzhled potřebují pro svou práci, např. modelky, herci a ti, kteří jsou na očích veřejnosti. Tato ošetření jsou oblíbena především u těch, kteří potřebují vypadat mladší a tohoto chtějí docílit přirozenou cestou, která zlepší jejich zdraví na všech úrovních.